Welcome to Polski serwer roleplay - gotorp.pl

Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszego Forum.

 • Ogłoszenia

  • Kalmar

   Przyszłość GoToRP   22.12.2017

   Witajcie! Ten krótki temat jest tematem informacyjnym skierowanym głównie dla osób, które ominęło zebranie obywateli i osób zainteresowanych na Discordzie.

   Tajemnicą do niedawna było, że od wielu miesięcy pracujemy "po cichu" nad serwerem na platformie GTMP.
   Z powodu krążących plotek jesteśmy zobowiązani upublicznić tę sprawę raz jeszcze. Platforma ta cechuje się znacznie większym polem do popisu jeśli chodzi o możliwości skryptu.
   Większość z Was napewno zachwyci ilość slotów, które Wam zaproponujemy już na sam start serwera - 170 ((Maksymalna ilość slotów na GTMP to 1024 - jednak z powodu problemów z synchronizacją, ilość slotów większa niż 200 jest planem bardzo wybiegającym w przyszłość))   Nie jesteśmy w stanie podać dokładnego terminu startu serwera, jednak nie odbędzie się to wcześniej niż za miesiąc (tj. 23.01.2018)   Nie będziemy wymieniać funkcji i zalet nowego serwera, bo na to przyjdzie jeszcze czas. Chcemy jedynie zaznaczyć, że serwer który oddamy Wam do dyspozycji, będzie w pełni gotów do zabawy i rozbudowany do takiego stopnia, że o FiveM'ie zapomnicie po pierwszej minucie gry na GTMP.   Kwestia serwera FiveM   Serwer FiveM został pozbawiony Whitelisty aż do czasu jego zamknięcia (tj. startu serwera GTMP). Oznacza to, że każdy gracz może do niego dołączyć bez pisania podania oraz przechodzenia rozmowy wstępnej. Niemniej jednak nadal staramy się utrzymać odpowiedni poziom RP. Nowi gracze stale są pod "lupą" personelu serwera i jeśli zajdzie taka należność, są oni pozbawiani dostępu do serwera.             Ogłoszenie te jest ostatnim dotyczącym FiveM'a.
   Do zobaczenia wkrótce!  
  • 2K

   Instrukcja jak zagrać na serwerze.   08.01.2018

   Witaj na GoToRP.pl Zapewne zastanawiasz się jak zacząć grać na naszym serwerze i jak to wyszystko wygląda w praktyce.     Co musisz zrobić aby zagrać na naszym serwerze ? To proste!  Pobierz modyfikacje FiveM.    [TUTAJ]   1. Zapoznaj się ogólnikowo z naszym forum. (Upewnij się że piszesz w odpowiednim dziale aby nie dostać blokady konta!) 2. Zapoznaj sie z REGULAMINEM SERWERA [TUTAJ](Za nie przestrzeganie regulaminu twoje konto może zostać zbanowane PERMAMENTNIE!!) 3. Jeśli chcesz dołączyć do serwera WhiteList, zapoznaj się z zasadami [TUTAJ] 3.1. Nie zapomnij podać prawidłowego >SteamID64< 3.2. Więcej informacji zawartych będzie w postach które otrzymasz po napisaniu aplikacji o WhiteList.       4. Po przejściu rozmowy wstępnej możemy Cię powitać w naszej społeczności  5. Życzymy miłej gry i powodzenia    Pamietaj o definicjach ! [CK] Character Kill – permanentne uśmiercenie postaci i jej WIPE.
   [RDM] Random Deathmatch - zabijanie innych graczy bez powodu lub odegrania stosownej akcji.
   [VDM] Vehicle Deathmatch – zabijanie za pomocą pojazdów, łodzi, samolotu itd.
   [iC] In Character - wszystko to, co widzi, słyszy, myśli i czuje nasza postać, czyli świat wykreowany przez graczy na serwerze.
   [OOC] Out Of Character - wszystko spoza świata gry.
   [PG] Power Gaming - zmuszanie kogoś do akcji RP
   [MG] Meta Gaming – wykorzystanie informacji OOC w IC 

   /me - Używane aby opisać co robi twoja postać
   /do - Używane by opisać co dzieje się wokół twojej postaci.

    
  • 2K

   APLIKACJE NA TRIAL SUPPORT   27.01.2018

   Wymagania:
   Ukończone 18 lat.
   Kultura osobista.
   Sprawny i dobrej jakości mikrofon.
   Doświadczenie w obsłudze forum IPS/WoltLab.
   Doświadczenie w obsłudze TeamSpeak3. Znajomość Regulaminów FORUM/IN-GAME/TEAMSPEAK3/VOICE IN-GAME.

     [ Wzór do skopiowania i wklejenia oraz wysłania na kontakt@gotorp.pl ]   Imię:

   Imię, Nazwisko postaci in-game: Nazwa na Discord: Data urodzenia: Jak długo jesteś na naszym serwerze?: Opowiedz o sobie(Hobby, czym się zajmujesz): Dlaczego chcesz dołączyć do Supportu?: Twoje doświadczenie: Ile czasu jesteś w stanie poświęcić naszemu Community dziennie?: Dlaczego akurat Ty?: Co wniesiesz swoim członkostwem do naszego Community?:     Wysyłajac podanie, składam deklarację iż jestem zapoznany z powyższymi wymaganiami i spełniam ich warunki oraz będę przestrzegał zasad panujących w Community, nie będę nadużywał swojej władzy.

                                                                                                                                                                           Podpis składającego wniosek
                                                                                                                                                                                                ........................
Zaloguj się, aby obserwować  
DyskretnyJanusz_23cm

Regulamin serwera

1 post w tym temacie

Aktualizacja: 08.11.2017 15:30

§1. Postanowienia ogólne

 • Niniejszy regulamin jest własnością serwisu GoToRP.
 • Administracja serwisu GoToRP zastrzega sobie prawo do modyfikacji regulaminu.
 • Korzystanie z usług serwisu GoToRP jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
 • Brak znajomości regulaminu w żaden sposób nie zwalnia z jego przestrzegania.
 • Wszelkie przejawy łamania regulaminu przez graczy mogą wiązać się z utratą możliwości gry na serwerze oraz odcięciem od społeczności naszego serwera.
 • Decyzja administratora jest zawsze decyzją ostateczną i nie podlega dyskusji (w wyjątkowych sytuacjach Zarząd podejmuje decyzję po obradach).
 • Administracja nie bierze odpowiedzialności za błędy wynikające z nieprawidłowego korzystania z serwisu.
 • Jeśli gracz odkryje błąd w działaniu serwisu, tzw. “bug”, ma on obowiązek niezwłocznie powiadomić o nim administrację serwisu wraz z opisem, co doprowadziło do wystąpienia błędu. Korzystanie z błędów dla własnych korzyści jest zabronione. Często korzystanie z "bugów" doprowadza do zniszczenia gospodarki panującej na danym serwerze i może być przyczyną wipe (wyzerowania konta wszystkich postaci na serwerze).
 • Przypadki łamania regulaminu serwera należy zgłaszać bezpośrednio do administracji.
 • W przypadku złamania przez gracza regulaminu, Administrator może sam zdecydować jaka forma kary w jego odczuciu jest słuszna.
 • Gracz ma prawo odwołać się od nadanej kary.
 • Odwołanie od kary może rozpatrzyć tylko i wyłącznie osoba, która nadała karę lub Administrator wyższy rangą od osoby nadającej karę.
 • W przypadku wystąpienia sytuacji, która nie jest jasno określona w regulaminie, a zostaje ona uznana za niezgodną z regulaminem/realnym życiem, sprawę rozstrzyga Administracja.
 • Podczas gry należy brać pod uwagę konsekwencje czynów jakie miałyby miejsce w realnym świecie. Nie należy sugerować się możliwościami silnika gry, gdyż nie odwzorowuje on wielu sytuacji zgodnie z rzeczywistością.
 • Administracja zastrzega sobie prawo do zarządzania przerw technicznych w działaniu serwisu.
 • Ze względu na ograniczenia skryptowe, używanie zewnętrznych komunikatorów do porozumiewania się IC jest dozwolone jedynie za zgodą Administracji.
 • Sprawny mikrofon jest obowiązkowy. Brak działającego mikrofonu w grze jest pogwałceniem regulaminu oraz może skutkować usunięciem z serwera (kick), bądź w przypadku powtarzania się powyższego scenariusza może skutkować banicją.

§2. Konta

 • Wszystkie konta i postacie są własnością serwisu GoToRP.
 • Serwis GoToRP pozwala na bezpłatne korzystanie z tych zasobów.
 • Serwis GoToRP nie ponosi odpowiedzialności za włamania i kradzieże kont użytkowników wynikające ze słabego ich zabezpieczenia przez użytkownika (słabe hasło itp.).
 • Gracz posiadający więcej niż jedno konto w serwisie musi liczyć się z tym, że wszystkie jego konta mogą zostać zablokowane.
 • W grze, gracz identyfikowany jest po aktualnie używanym koncie Steam. Do gry na serwerze nie jest wymagana instalacja GTA5 na platformie steam. GTA5 może być zainstalowane np na platformie Social Club. Modyfikacja FiveM łączy się jednak przez Steam celem weryfikacji gracza. Dlatego mimo braku posiadania GTA5 na steam, należy mieć ten program włączony podczas łączenia się z serwerem.
 • Nie ma możliwości korzystania z zasobów innego konta Steam.

§3. Rozgrywka

 • GoToRP jest serwerem roleplay i obowiązują na nim zasady związane z tego typu rozgrywką.
 • Każdemu użytkownikowi serwisu GoToRP.pl, zarówno graczom jak i administracji, należy się szacunek.
 • Komunikacja między graczami odbywa się poprzez czat głosowy oraz czat tekstowy - kontakt między graczami odbywa się w języku polskim.
 • Zakaz przeszkadzania w grze innym osobom dla zabawy czy w formie zemsty.
 • Zabrania się nadużywania języka powszechnie uważanego za wulgarny poza grą IC oraz w trakcie opisywania rozgrywki komendami typu /me oraz /do.
 • Nie można kłamać/oszukiwać opisując rozgrywkę komendami /me i /do. Operatory te służą do opisu rzeczywistości i stanu faktycznego. Używając voice chatu można kłamać (np. Można okłamać policjanta gdy ten pyta o posiadane nielegalne substancje i broń, natomiast gdy policjant zadaje pytanie używając operatora /do to skłamanie będzie złamaniem regulaminu).
 • Zabrania się wyzywania, obrażania, poniżania innych graczy poza grą IC.
 • Zakaz prześladowania streamerów (stream hunting). Przejawy takich zachowań będą bardzo surowo karane.
 • Obowiązuje kategoryczny zakaz uprawiania tzw. MetaGamingu - wykorzystywanie informacji OOC w świecie IC.
 • Nick nad głową postaci służy jedynie do rozpoznawania twarzy postaci, nie możemy mówić do drugiej osoby po imieniu, dopóki nie przedstawi się ona nam w świecie IC.
 • Obowiązuje kategoryczny zakaz uprawiania PowerGamingu - wymuszanie akcji roleplay na graczu. Od tej zasady mogą wystąpić pewne wyjątki, np. organizacje porządkowe przy obezwładnianiu lub inne, o których decyduje administracja.
 • Zabrania się nadużywania czatu OOC w grze. Rozgrywka powinna być prowadzona z minimalnym wykorzystywaniem czatu OOC lub całkowitym jego brakiem. Nadużywanie czatu może zakończyć się usunięciem z serwera (kick).
 • Zakaz rozmowy OOC na czatach IC (przede wszystkim na mikrofonie). Nie dotyczy momentów, kiedy do akcji interweniuje Administracja.
 • Akcja roleplay może być przerwana w momencie interwencji Administracji.
 • Zakaz opuszczania akcji IC bez zgody pozostałych członków akcji lub Administracji. Combat log (wylogowanie się w czasie akcji IC) będzie surowo karane. W przypadku gdy postać opuszcza serwer z powodu np. crasha klienta fivem, należy dołączyć do rozgrywki najszybciej jak to możliwe. 
 • Przy napadach na graczy, sprawcy nie mogą zabrać ofierze żadnych pieniędzy z banku. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której porywacz zawozi do banku ofiarę i każe jej wypłacić wszystkie pieniądze. 
 • Tzw. “Cop Baiting” (prowokowanie policji) jest zabroniony.

§4. Postać

 • Nazwa postaci musi składać się z imienia oraz nazwiska, przy czym nie może ono być polskie.
 • Dozwolone są jedynie zangielszczone formy polskich imion oraz nazwisk, np. Andrew Kowalsky.
 • Zabronione jest używanie tzw. Celebrity Name (nazwiska znanych osób) oraz bezsensownych imion i nazwisk, typu “Jan Dobryziomek ”.
 • Nick postaci musi być czytelny, możliwy do wymówienia, nie może zawierać wulgaryzmów.
 • Administracja zastrzega sobie prawo do PERMANENTNEJ blokady postaci, bez ostrzegania o tym użytkownika, w przypadku posiadania zabronionego regulaminem nicku lub ogólnie uznanego za nieprawidłowy w ich odczuciu.
 • Postać uśmiercona poprzez CK nie może powrócić do życia. Co więcej postać, która została permanentnie uśmiercona traci konto w portalu Life Invader. 
 • CK może wykonać gracz na swojej postaci bądź administrator w ramach kary za łamanie regulaminu.
 • W szczególnych przypadkach może dochodzić do tzw. FCK (Force Character Kill). Aby wykonać FCK na innym graczu, sprawca musi najpierw złożyć Podanie o FCK do Administracji. Nie dotyczy to liderów organizacji przestępczych wykonujących FCK na pełnoprawnych członkach swojej organizacji przestępczej.
 • Na FCK zgodę musi wyrazić Administracja serwera lub osoba przez nią wskazana do rozpatrywania tego typu wniosków.
 • Zakaz przelewania majątku między postaciami. Jeśli gracz posiada kilka postaci, są one od siebie niezależne, nie znają się i nie może być między nimi żadnego powiązania.
 • Za przelewanie majątku z jednej postaci na drugą gracz musi się liczyć z możliwością otrzymania kary.
 • Operacje plastyczne są możliwe do wykonania jedynie po otrzymaniu zgody od Administracji lub osoby przez nią wskazanej do rozpatrywania tego typu wniosków.

§5. Pojazdy

 • Zakaz poruszania się pojazdami w sposób nierealny (wyskoki, zderzenia, przesadne piractwo drogowe itp.).
 • Kradzież pojazdów PD oraz EMS jest zabronione, dotyczy to karetek, radiowozów, helikopterów.

§6. Bronie

 • Zabronione jest pozyskiwanie broni z “botów”, radiowozów itd. Uważane jest to bug. 
 • Broń kupiona w sklepie z brońmi (Ammu-Nation) jest uznawana za legalną oraz zarejestrowaną na osobę, która dokonała zakupu.

§7. Organizacje

 • Liderem grupy przestępczej nie może być osoba, która na innej, aktywnej postaci znajduje się w jakichkolwiek służbach porządkowych.
 • Każda formacja/organizacja/grupa aplikująca na status oficjalnej grupy przestępczej zaczyna od statusu małej szajki/grupy. Aplikacje zaczynające się od "Jesteśmy największym gangiem/mafią w całym mieście" będą z góry odrzucane.
 • Organizacje przestępcze o każdej większej akcji mają obowiązek informować o tym Opiekuna wcześniej.
 • Każdy gracz może posiadać tylko jedną postać przynależącą do danej organizacji przestępczej.
 • Jeżeli postać gracza została uśmiercona permanentnie to nie może on powrócić na poprzednie stanowisko w organizacji na nowej postaci. W szczególnych przypadkach może zostać wyrażona na to zgoda, ale wymaga to konsultacji z Opiekunem. (dotyczy również lidera org.)
 • Zmiana lidera organizacji przestępczej odbywa się w konsultacji z Opiekunem.
 • Lider organizacji przestępczej ma prawo dokonać FCK/Force Character Kill/ na członkach swojej organizacji.
 • Organizacje przestępcze mają zakaz, tzw. Cop Baitingu, bez sensownego powodu dla samego DM czy "zasady". Dotyczy to przede wszystkim otwierania ognia w stronę służb porządkowych.
 • Lider organizacji ponosi pełną odpowiedzialność za działania członków swojej organizacji.
 • Administracja ma prawo usunąć daną organizację bez podania przyczyny.

 

SKRÓTY UŻYTE W REGULAMINIE

[RP] Role Play – tryb gry mający na celu odzwierciedlenie prawdziwego świata w grze.

[CK] Character Kill – permanentne uśmiercenie postaci i jej WIPE.

[RDM] Random Deathmatch - zabijanie innych graczy bez powodu lub odegrania stosownej akcji.

[VDM] Vehicle Deathmatch – zabijanie za pomocą pojazdów, łodzi, samolotu itd.

[iC] In Character - wszystko to, co widzi, słyszy, myśli i czuje nasza postać, czyli świat wykreowany przez graczy na serwerze.

[OOC] Out Of Character - wszystko spoza świata gry.

[PG] Power Gaming - zmuszanie kogoś do akcji RP

[MG] Meta Gaming – wykorzystanie informacji OOC w IC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.